BAŞKAN

Saltuk YÜCEER,

Mimarım.

Orta ve lise öğrenimimi İstanbul Kadıköy Saint Joseph Fransız Erkek Lisesinde tamamladıktan sonra bir yıl İstanbul Üniversitesi Fizik Matematik bölümüne devam ettim.

Daha sonra girdiğim İTÜ Mimarlık Mühendislik Fakültesinden 1972 yılında Mimar ve 1974 yılında da İTÜ Mimarlık Fakültesinden Yüksek Mühendis Mimar olarak mezun oldum.

Orta Okula başladığım yıldan beri bir Kadıköy’lüyüm ve 40 yılı aşkın süredir Kadıköy’de serbest Mimar olarak çalışmaktayım.

Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesinde muhtelif Komite ve Komisyonlarda görev aldım ve 1 dönem yönetim Kurulu üyeliği yaptım.
2000 yılından itibaren çeşitli dönemlerde, yönetim kurulu üyeliği ve yönetim kurulu saymanlığı görevleri yaptıktan sonra  2 dönemdir de, sorumluluk alanında Kadıköy, Beykoz, Adalar, Ümraniye, Sancaktepe, Çekmeköy, Üsküdar ve Ataşehir ilçelerinin   olduğu,  Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi, Anadolu 1. Büyükkent Bölge Temsilciliğinde  Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini   yürütmekteyim. 

Aynı zamanda Mimarlık Vakfı Kurucu üyesi ve Mivsan- Mimarlık Vakfı Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Sandığı Yönetim Kurulunda Başkan Vekili (2.başkan) olarak görev yapmaktayım.

Kadıköy Kent Konseyi’nin, Kadıköy kentinin kültürel kimliğine zarar verecek ve kamu yararı olmayan sadece rant odaklı imar faaliyetlerine karşı çıkan,  Kadıköy’ün simgesi olan kültürel mirasların, kamu malı olan alanların, kamu yararı doğrultusunda düzenlenmesi konusundaki benzer  düşüncelere sahip, çevreden ve toplumdan sorumlu  mimarlar odasının temsilcisi olarak  Kadıköy Kent konseyine dahil oldum.

Kadıköy Belediyesinin 2004 yılında Sağlıklı Kentler Projesi kapsamında başlattığı Kent Konseyi oluşturma çalışmalarında Odamızın katılımcı olarak yer aldığı ve ilk başkanlığını üstlendiği Kadıköy  Kent Konseyinde de  2 dönem, Mimarlar Odası  temsilcisi olarak Yürütme Kurulu üyeliği ve son 1 yıldır da, bir önceki genel kurul tarafından seçildiğim  Kadıköy Kent Konseyi Başkanlığı görevini yürütmekteyim.

40 yılı aşan meslek hayatımda,  görev yaptığım Mimarlar odası ve Kent Konseyinde imzaladığım yemin metnine ve gönüllülük andına sadık kalarak çalışmalarıma devam etmekteyim.Geri